444 31 34

Üzgünüz bu ilan yayından kaldırılmış :(

Aradığınız sayfaya ulaşmak için arama yapabilir veya emlakacentesi.com anasayfasını kullanabilirsiniz.

EA'DAN BURSA-BİLECİK OTOYOLU'NA CEPHE YATIRIMLIK ARAZİ !!!

 • Bursa / Kayapınar / Toprakocak
  • Emlak TipiSatılık Arsa
  • İlan No248
  • İlan Tarihi25.03.2017
  • Arsa TipiTarla
  • Takas DurumuYapılmaz
  • Tapu DurumuMüstakil Parsel
  • Krediye UygunlukUygun
  • Kat KarşılığıHayır
  • İlgili BelediyeBursa Yenişehir

İlan Detayları

 

EA' DAN BURSA YENİŞEHİR HAVALİMANI’NA ÇOK YAKIN  BURSA BİLECİK OTOBANINA CEPHE  YATIRIMLIK 17000 m² SATILIK ARAZİ

ARAZİNİN ÇEVRE VE KONUM BİLGİLERİ

Arazimiz  Yenişehir havalimanı , Bursa - Bilecik otoyoluna çok yakın konumda dır . 17000 m² olan arazimiz havalimanı na 3.5 km , Bursa-Bilecik otoyoluna cephe şehir merkezine 7.5 km ,otomotiv test merkezi ve arge alanı’na 2.5 km , Bursa şehir merkezine 50 km mesafede dir.

ARAZİNİN BÖLGEDEKİ BÜYÜK PROJELERE OLAN KONUMU

*Arazimiz İstanbul-Bursa- Bilecik arasında yeni bir köprü durumunda olan Bursa - Bilecik yeni otobanına cephe ve  İstanbul'a sadece 2 saat mesafedir .

*Arazimiz ; Bursa ve Bilecik bölgesinin Tek havalimanı olan  ve konum itibarı ile İstanbul sabiha gökçen ve Atatürk havalimanı'na hac ve umre zamanlarında alternatif olarak kullanılan Yenişehir havalimana çok yakındır.Özellikle Osmangazi köprüsü ve Bursa istanbul otoyolu'nun hizmete girmesi ile çok büyük değer ,önem  kazanmıstır.

*Bölgemizde aktif olarak 7/24 esası ile üretim yapan 2005 yılında kurulan ve dünyanın en büyük cam kompleksi olarak gösterilen Trakya Yenişehir Cam Sanayii A.Ş. bünyesinde ortalama 1500 ila 2500 kişi çalışıyor. Düz cam ve kaplamalı cam imalatına 2007 yılında, lamine cam üretimine ise 2008 yılında başlayan fabrika, tam kapasite çalışmaya devam ediyor. 327 bin 816 metrekarelik arazi üzerine kurulu olan Yenişehir fabrikası, 132 bin 69 metrekarelik kapalı alanda faaliyet gösteriyor. Fabrikada yıllık 525 bin 600 tonluk, başka bir ifadeyle 54 milyon 636 bin 174 metrekarelik düz cam üretim kapasitesi mevcut. Kaplamalı camlarda 5 milyon 100 bin 573 metrekare olan yıllık üretim kapasitesi, lamine camlarda ise 2 milyon 736 bin metrekare civarında. Fabrikanın ürün yelpazesi içinde inşaat, otomotiv ve beyaz eşya camı, lamine kaplama ısı camları yer alıyor.

*Arazimiz ; Dünyada sadec 7 tane olan 8.ci si ülkemizde yapılacak olan Otomotiv Test Merkezi ne komşu ve sadece 8 km mesafededir. Merkez etrafında ise otomotiv teknoloji vadisi ile artık otomobilde de söz sahibi olacağız.(bir aracın her bir modelinin test ücreti 150.000.000 $ )

Arazimiz ;Yapılan ve yapılmakta olan yenişehir - inegöl ortak sanayi bölgesine 10 km mesafede dir.Bu ortak osb bölgesi yan yana 6 adet osb den oluşmaktadır ve ülkemiz ve bölgemiz için çok ciddi bir iş gücü oluşturacaktır.6 adet sanayi bölgesinden ikisi aktif durumda ve binlerce kişiye istihdam sağlamaktadır

*Arazimiz ;Bölgede yatırım yapmak için arazi tahsisi alan Renault , Fiat , Nissan gibi otomobil fabrikaları arazilerine 4 km mesafedir .

*Arazimiz dünyanın kargo devi MNG kargo ve borusan lojistik arazilerine 5 km mesafededir.

*Arazimiz ; Gemlik limanları ile iç anadolu arasında kurulması planlanan Yüksek Hızlı Tren (YHT) istasyonları na 1 km mesafededir.

TÜM BU YATIRIMLAR İLE BİRLİKTE ŞU AN 55.000 OLAN İLÇE NÜFUSUNUN ORTALAMA 5 İLA 10 YILLIK SÜRE ZARFINDA 350.000 -500.000 KİŞİYE ULAŞMASI İÇTEN BİLE DEĞİL .BU DOĞRULTUDA BÖLGE CİDDİ ŞEKİLDE GÖÇ ALMAKTA VE HER GEÇEN GÜN YENİ KONUT İHTİYAÇLARI DOĞMAKTADIR.TOKİ BÖLGEDE KONUT İHTİYAÇLARINA CEVAP VERSEDE DAHA LÜKS DAHA ELİT KONUTLAR ARANIR OLMAYA BAŞLADI.

YENİŞEHİR İN TARİHTEKİ YERİ

Osmanlıların Beylik döneminde çadır hayatından ilk defa kalıcı evler yapılarak kurulan Yenişehir, sulak alanı ve geniş ovası dolayısıyla Osmanlı Ordusu'nun Anadolu ve Ortadoğu seferlerinde kullandığı bir üs olmuştur. Osman Gazi tarafından kurulan şehirde ilk defa adına hutbe okunmuş, sikke basılmış, vergi alınmış, düzenli ordu kurulmaya başlanılmış ve ilk kanun (ferman) burada buyrulmuştur. Ardından kısa bir süre için (29 yıl) başkent olmuştur ve Bursa'nın alınmasıyla bu görevi devretmiştir. Bursa ilinin gelişmekte olan ilçelerinin başında gelmektedir.

Diğer Özellikleri Aç

Konum Özellikleri

Alt Yapı Özellikleri