Emlak Acentesi

Satılık,Kiralık,Arsa

Telefon 0 (212) 232 6 232

hata

Üzgünüz bu ilan yayından kaldırılmış :(

Aradığınız sayfaya ulaşmak için arama yapabilir veya emlakacentesi.com anasayfasını kullanabilirsiniz.

Acil Satılık !.. Arnavutköy Şamlar'da 826 m² Satılık Arazi

 • 413.000 TL 371.700 TL
 • İstanbul / Arnavutköy / Şamlar
 • Metrekare826 m² Metrekare Fiyatı450,00 TL Parsel1304
  • Emlak TipiSatılık Arsa
  • İlan No4315
  • İlan Tarihi12.06.2020
  • Arsa TipiTarla
  • Takas DurumuYapılır
  • Tapu DurumuHisseli Tapu
  • Krediye UygunlukUygun Değil
  • Kat KarşılığıHayır
  • İlgili BelediyeArnavutköy

İlan Detayları

Şamlar 1304p. 826 m²  Kanal İstanbul Manzaralı Satılık Arsa!


Genel Durumu ;

   Arsamız Ana Caddeye Yakın, Mahalli Yerleşime yakın, Çiftliklerin yanı başında, önü Kapanmayacak şekilde Kanal İstanbul Manzaralı, Yamaç alanda hafif eğimli bir araziye sahiptir.

   Mevcut eğim rahatsızlık vermeyecek derecede Kanal İstanbul Manzarasını Önü kapanmayacak derecede bir seyir imkânı sunmaktadır.

Detay Bilgiler;

   Arsamızın bulunduğu parsel toplam 12,400 m² olup, mevcut durumda 826 m²’sini satmaktayız. Tapu 5 yıl süre öncesine ait olduğundan satın alındığı fiyattan gösterilebilmektedir.

Aynı Parselde iki adet arazimiz mevcuttur. Yan yana iki 826 m² verebiliriz.   

Konum Bilgileri ve Konum Avantajları ;

   
Arsamızın bulunduğu konum İstanbul 3. Bölgenin ortasında dersek yanlış bir ifadede bulunmuş olmayız.

Ortada Arsamızı Düşünürsek ;

Güney Batı Yönünde;   Altınşehir,
Isparta Kule, Bahçeşehir gibi İstanbul’un önemli mahallelerinin karşısında yer almış olup Yeni İstanbul Kuru Gıda Hali’ne 3,5 km mesafededir.

Batı Yönünde; Deliklikaya Serbest Sanayi Bölgesi  ( DESP ), Hadımköy Organize sanayi, Ömerli Organize Sanayi, Ömerli ve Yeşilbayır Lojistik ve Ticari Bölgeleri’nin karşısında yer almaktadır.

Doğu ve Güneydoğu Yönünde ise;  Arsamız Başakşehir gibi son zamanlarda İstanbul’un en çok değerlenen İlçesi komşu durumdadır. Hatta Şamlar Mahallesi, Başakşehir Belediyesi kontrolünde olup, arazilerinin bir kısmı Başakşehir diğer kısmı Arnavutköy tapuludur.

Arsamız; İstanbul’un ve DÜNYANIN en büyük hastahanelerinden biri olan,  İSTANBUL BAŞAKŞEHİR ÇAMSAKURA ŞEHİR HASTANESİ ’ne yalnızca 4,5 km mesafede,  İstanbul Başakşehir Olimpiyat Stadı’na ise 6 km mesafede yer almaktadır.


Kuzey Yönünde ise;  Hacımaşlı ve Arnavutköy’e komşu olmak ile birlikte, SADECE İstanbul’un yada Türkiye’nin değil, DÜNYANIN açık ara EN BÜYÜK hava limanı olan İSTANBUL HAVALİMANI’ na, sadece 14 km mesafede yer almaktadır.  Kuzey Marmara Otoyolu, D020 Çevre Yolu, Yüksek Hızlı Tren gibi MEGA PROJELERE de 14 km mesafede yer almaktadır.


Arsamızın KANAL İSTANBUL ve YENİ ŞEHİR ile ilişkisi;

      Arsamız Kanal İstanbul Manzaralı olup, Kanal İstanbul’a EN YAKIN, imar parsellerinden biridir.  Kanal İstanbul kamulaştırma alanında yeteri kadar uzak olduğu NİHAİ KANAL İSTANBUL ÇED RAPORU ile kanıtlanmış durumdadır. Riskli alandan uzak olmak ile beraber, Kanal İstanbul çevresinde yapılacak olan YENİ ŞEHİR imar alanı içerisinde yer almaktadır.

Arsamız,  Kanal İstanbul İçerisinde yer alan HALİÇ içinde yapılacak olan Ticari Restoranlar ve YAT LİMANI projesine de SADECE 750m mesafede yer almaktadır.


    Arsamız 2012 yılında açıklanan YENİ ŞEHİR MASTER PLAN ile bu güne kadar geliştirilen TÜM PLANLARDA,  MİA ( Merkezi İş Alanı ) Lejantında olduğunu görmekteyiz. Bu şekilde İmar çıkacak garantisini veremiyoruz ancak gelen ve geçen tüm planlarda istisnasız olarak MİA Lejantında olduğuna şahit oluyor.SONUÇ OLARAK ;

   Tüm çevresel avantajları ve Mega Projeler ile olan ilişkileri göz önünde bulundurulduğunda, Arsamız Potansiyel olarak alıcısında büyük bir avantaj sağlamaktadır.  Bu ilanda açıklanan bilgiler afaki olarak verilmemiş gerçek tespitler ve elde edilen belgeler ve dosyalar kanıtlanmış gerçekler bilgilerdir.

   Projelerin gerçekleşmiş olanları ‘’ İstanbul Havalimanı, Kuzey Marmara Otoyolu, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, D020 Çevre Yolu, İstanbul Başakşehir Çam Sakura Şehir Hastahanesi, Başakşehir Olimpiyat Stadı gibi örnekleri Bizlerde Kanal İstanbul ve Yeni Şehir Projesi’nin gerçekleşecek olması inancını arttırıyor.

   Son dönemlerde Nihai Çed Raporu’nun açıklanması, İHALE aşamasına gelindiği bilgilerinin BASINA ve KAMUOYUNA sızdırılması, Yakın Gelecekte ( Muhtemelen bu yıl içerisinde )  KANAL İSTANBUL İHALESİNİN yapılacağı görüşünde olmamızı tetikliyor.

  Arsamız; Kanal İstanbul Projesi olsun yada olmasın, MEVCUT tamamlanmış PROJELER ile ÇOK DEĞERLİ bir lokasyonda yer almakta, bu şekilde dahi yatırımcısına ÇOK BÜYÜK avantajlar ve KAZANÇ imkanı sunmaktadır.  Bir de DÜNYANIN EN BÜYÜK PROJELERİNDEN biri olan KANAL İSTANBUL PROJESİ’ nin gerçekleşmesi ile yatırımcısına daha ÇOK KAZANDIRCAK olmasına yürekten inanıyor ve önemle TAVSİYE EDİYORUZ.


 

Konum Özellikleri

Alt Yapı Özellikleri